AUTOMATYCZNA KRAJARKA GILZ TEKTUROWYCH

automatyczna krajarka gilz

Automatyczna krajarka gilz NVC-A2000 jest innowacyjną na skalę światową maszyną. Dzięki opatentowanym rozwiązaniom pozwala na automatyczną realizację procesu cięcia różnych typów gilz jednocześnie. Maszyna samodzielnie pobiera różnego typu tekturowe tuleje, rozcina je i sortuje.

Zastosowany wielopoziomowy podajnik znacząco skraca czas przezbrojenia w przypadku zmiany rodzaju ciętych gilz. Dzięki analizie wprowadzonych zleceń oraz jednoczesnej ich realizacji, ilość generowanych odpadów zostaje zredukowana. Pocięte użytki sortowane są według uprzednio zdefiniowanego programu. Modułowy system sortujący może być swobodnie rozbudowywany do indywidualnych potrzeb klienta.

Nowa krajarka do gilz, w porównaniu ze starszymi modelami tego typu, nie wymaga obsługi operatora, działa z materiałami o różnych długościach (maksymalna wynosi 3,5 m), średnicach (od 3,8 do 15,2 cm), a także grubościach (od 0,3 do 1,6 cm). Dzięki wewnętrznemu wielopoziomowemu magazynowi krajarka umożliwia jednoczesną obsługę różnych typów gilz.

Maszyna do cięcia gilz NVC-A2000 pobiera odpowiednie tuleje, tnie je i sortuje do pojemników, zgodnie z ustawieniami programu, lub bezpośrednio przekierowuje na transportery, które przewożą gilzy w miejsce kolejnych etapów produkcji. Zwykłe maszyny są na ogół przystosowane do jednego typu gilz, można je przezbroić, ale to wymaga czasu i specjalisty, który obsłuży urządzenie

Projektowaniu i wytworzeniu maszyny przyświecała idea wdrażania standardu Przemysłu 4.0. Z pomocą aplikacji, przygotowanej we współpracy z niemieckim partnerem, krajarką da się sterować zdalnie. Dostęp do urządzenia mamy tak naprawdę z całego świata. Użytkownik ze smartfonem lub tabletem może kontrolować wszystkie parametry i zmieniać ustawienia maszyny. Dzięki temu osiągnięto poziom technologiczny umożliwiający w pełni automatyczną realizację zleceń. Cały proces może być inicjowany i kontrolowany zdalnie przy pomocy tabletu lub smartfonu. Podniesiono przez to ergonomię i warunki pracy operatorów. Użyte komponenty uznanych światowych producentów takich jak BOSCH REXROTH, SIEMENS, METAL WORK i DIENES gwarantują wysoce wydajną i niezawodną pracę urządzenia.

Zastosowanie krajarki gilz:

Urządzenie jest stosowane w przemyśle spożywczym, papierniczym i opakowaniowym. Z naszych maszyn korzystają już wytwórcy tzw. produktów szybko zbywalnych (żywności i środków czystości), przemysł papierniczy, tworzyw sztucznych i opakowaniowy.

Dane techniczne:

 • Max. długość gilzy wejściowej: 2000/2500/3000/3500 mm
 • Średnica wewnętrzna gilzy: 38-152mm, opcja 25-38 mm
 • Grubość gilzy: 3-16 mm
 • Pojemność magazynu:10/20/100 gilz 3”
 • Ciśnienie powietrza: 6 bar
 • Moc maszyny: 4 kW
 • Zasilanie: 3×400-480 VAC+PE, 50/60 Hz

Istnieje możliwość wykonania maszyny według indywidualnych wymagań klienta.

Zadzwoń lub napisz i dowiedz się więcej:

innowacyjna krajarka gilz - dofinansowanie


Krajarka do gilz

W celu usprawnienia pracy produkcji przetwórcy poszukują optymalnych i ekonomicznych rozwiązań. Podobnie jest w przypadku wytwarzania produktów opartych o gilzy. Istotą jest tu sprawne i precyzyjne cięcie gilz. Aby proces ten był jak najmniej złożony i najbardziej efektywny, warto zainwestować w automatyczną krajarkę gilz.

Krajarka do gilz tekturowych

Krajarka do gilz tekturowych to urządzenie służące do cięcia tektury na równe pasy, które następnie są zwijane w gilzy. Gilzy tekturowe są wykorzystywane m.in. do produkcji opakowań, rur, rolek papieru czy folii. Krajarka do gilz tekturowych składa się zazwyczaj z kilku elementów: stołu roboczego, rolki napinającej tekturę, noża tnącego, silnika napędzającego nóż i rolkę oraz układu sterowania. Krajarka do gilz tekturowych może być ręczna lub automatyczna. W przypadku krajarki ręcznej operator musi samodzielnie ustawiać szerokość cięcia i dociskać tekturę do noża. W przypadku krajarki automatycznej operator wprowadza parametry cięcia na panelu sterowania, a urządzenie samodzielnie dostosowuje się do nich i wykonuje cięcie. Krajarka automatyczna jest szybsza i dokładniejsza niż krajarka ręczna, ale również droższa i bardziej skomplikowana w obsłudze.

Automatyczna krajarka do cięcia gilz

Automatyczna krajarka gilz to maszyna, która usprawnia procesy produkcyjne w niejednej firmie. Urządzenie to znajduje zastosowanie w wielu sektorach przemysłu. Okazuje się niezbędna w firmach produkujących materiały, które nawijane są na tekturowe gilzy. Krajarka gilz z pewnością sprawdzi się tam, gdzie produkuje się etykiety, opakowania czy artykuły higieniczne.

Dodatkowe korzyści, jakie niesie z sobą automatyczna krajarka do cięcia gilz

 • Elastyczność – Maszyna może ciąć wiele różnych rodzajów gilz jednocześnie. Nie ma potrzeby każdorazowo zmieniać ustawień, co pozwala na osiągnięcie wyższych wyników produkcyjnych;
 • Wydajność – Krajarka do gilz tekturowych to wysokowydajne i inteligentne urządzenie zaprojektowane zgodnie ze standardami Przemysłu 4.0. Maszyna zgodnie z programem produkcyjnym automatycznie pobiera odpowiednią tuleję z wielopoziomowego zasobnika, tnie i sortuje użytki według ich rozmiarów. Jej cykl pracy może być inicjowany zdalnie, z dowolnego miejsca na świecie;
 • Innowacyjna konstrukcja – Maszyna posiada opatentowany wielopoziomowy podajnik gilz przystosowany do różnych typów gilz, dzięki któremu zaoszczędza się dużą ilość czasu z uwagi na brak konieczności każdorazowego ręcznego opróżniania i ładowania magazynu podczas zmiany rozmiaru ciętych gilz. Ponadto, modułowy system sortowania rozdziela rdzenie według ich długości oraz typu, umożliwiając wielowątkowość realizacji zleceń z uniknięciem się mieszania gotowego produktu. Taka konstrukcja umożliwia efektywne wykorzystanie systemu optymalizacji cięć co z kolei przekłada się na zredukowanie ilości generowanych odpadów;
 • Funkcjonalność – urządzenia posiadają możliwość rozbudowy o dodatkowe systemy wspomagające m.in. automatycznego załadunku magazynu, znakowania pociętych gilz, autonomicznych wózków transportujących czy paletyzacji gotowego produktu.

Zautomatyzowane urządzenie lepsze niż kiedykolwiek

W nie tak odległej przeszłości zdecydowanie częściej w użyciu były maszyny, które przy zmianie rozmiaru ciętych gilz wymagały poświęcenia dużej ilości czasu. Niezbędne było bowiem przezbrojenie urządzenia, którego dokonywał operator lub mechanik. Obecnie krajarka do gilz tekturowych to inteligentne, wysokowydajne urządzenie, które cenny czas na ewentualne przezbrojenie wykorzystuje na cięcie gilz. W pełni automatyczne systemy załadunku znacząco ograniczają udział operatora. Moduły sortujące, segregują pocięte gilzy odpowiednio do rozmiarów i zgodnie z zadanym programem. Dzięki temu operator nie musi tracić czasu na sortowanie czy kompletowanie gotowego wyrobu, gdyż to wszystko robi za niego automatyczna krajarka do gilz.

Oszczędność czasu i pieniędzy przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności

Przedsiębiorstwa spośród wielu różnych branż konsekwentnie stawiają na automatyzowanie swoich linii produkcyjnych. Mają świadomość, że operator często nie jest tak efektywny i nie ma takiej mocy przerobowej jak maszyna. Inwestycja w urządzenie, jakim jest automatyczna krajarka gilz tekturowych, z pewnością znacząco usprawni proces produkcyjny, zredukuje ilość generowanych odpadów i bezpośrednio przyczyni się do zwiększenia przychodów firmy.

Dowiedz się więcej na temat:

 • krajarka gilz
 • krajarka do gilz
 • krajarka do gilz tekturowych
 • automatyczna krajarka gilz
Menu