BOBINIARKA DO FOLII

bobiniarka

Bobiniarka do folii jest wyposażona w mechanizm tnący w postaci noży żyletkowych, które umożliwiają uzyskanie czystych krawędzi. Sprawdzają się głównie przy rozcinaniu cienkich materiałów z tworzyw sztucznych. Korzystając z bobiniarki do folii można wykonać cięcie styczne lub cięcie z opasaniem. Pierwsza technika umożliwia bardzo łatwe i szybkie zmiany pozycji noży. Drugi sposób zapewnia dużą precyzję i szybką obróbkę materiału, jednak wcześniej wymaga dłuższego ustawiania noży. Sprawdzi się do grubych folii i laminatów.

Bobiniarka cięcia do folii jest maszyną, która za pomocą odpowiednich noży przecina folię odwijaną z rolki. W zależności od zastosowania może występować w różnych rozmiarach i konfiguracjach. Niezależnie od tego, bobiniarka do cięcia folii jest wydajnym urządzeniem. Potrafi ciąć nawet do 600 metrów folii na minutę. Bobiniarka do cięcia folii może być wyposażona w kilka różnych  systemów tnących:

  • System cięcia krążkowy
  • System cięcia żyletkowy
  • System cięcia gniotący
  • System cięcia w locie
  • System cięcia z opasaniem

Bobiniarka do folii może być wyposażona w ostrza ustawiane manualnie lub posiadać system automatycznego pozycjonowania noży.

Jak działa bobiniarka do folii?

Bobiniarka podczas procesu przewijania materiału, rozcina go wzdłużnie a następnie nawija na dedykowane wały. Proces ten musi odbywać się pod ścisłą kontrolą siły naciągu materiału oraz prędkości nawijania. Istnieje możliwość precyzyjnej regulacji parametrów za pomocą dedykowanych układów sterowania. Bobiniarki do folii wyposażone są w specjalny hamulec lub napęd elektryczny umożliwiający utrzymywanie zadanego naciągu folii podczas całego procesu cięcia. Bobiniarka jest tak skonstruowana, aby mogła spełniać swoje zadania w najbardziej bezpieczny i efektywny sposób.

Zastosowanie bobiniarki

Bobiniarki do cięcia folii znajdują swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, w których niezbędne jest docięcie zrolowanej folii na wymagany wymiar. Są to na przykład firmy z branż opakowaniowych, farmaceutycznych, spożywczych a także np. artykułów higienicznych. Równo ucięta folia, przekłada się na estetykę pakowania konkretnego produktu. Umożliwia ona realizację wielu zadań produkcyjnych w których wykorzystywane są bobiny materiału. Dużą jej zaletą jest fakt, że nad całością procesu czuwa inteligentny system sterowania, w którym możliwe jest zapisanie parametrów rozkroju dostosowanych do danego materiału. Rola operatora zostaje ograniczona do niezbędnego minimum. Dzięki zaimplementowanym nowoczesnym rozwiązaniom i systemom wspomagającym, praca przy wykorzystaniu bobiniarki jest bardzo efektywna oraz bezpieczna.

Bobiniarki do folii są maszynami, które służą do cięcia i formowania folii na rolkach o różnych rozmiarach i kształtach. Folia jest najpierw nawijana na rolkę, a następnie jest cięta na odpowiedniej długości za pomocą specjalnych noży. Następnie jest formowana na rdzeniu według wymaganego kształtu za pomocą formy lub narzędzia do tłoczenia.

Bobiniarki do folii mogą być ręczne lub automatyczne, a także mogą być wyposażone w różne dodatkowe funkcje, takie jak drukarki etykiet, systemy do mierzenia grubości folii i systemy do pakowania gotowych bobin. Są one często używane w przemyśle opakowaniowym do produkcji różnych elementów z folii, takich jak torby, torebki, opakowania zbiorcze i inne. Bobiniarki do folii są również używane w innych gałęziach przemysłu, takich jak elektronika, motoryzacja i przemysł tekstylny, gdzie są potrzebne cienkie arkusze folii o określonych rozmiarach i kształtach.

Bobiniarka do folii jest praktycznym urządzeniem, w które zdecydowanie warto zainwestować. Nadaje się ona do mniejszych, jak i dużych produkcji. Jaką bobiniarkę wybrać? Zapraszamy do kontaktu. Pomożemy Państwu w doborze odpowiedniego urządzenia.

Zadzwoń lub napisz i dowiedz się więcej:

Zobacz także:

Menu