BOBINIARKA

bobiniarka do folii

Bobiniarka – co to jest?

Bobiniarka to specjalistyczna maszyna, która umożliwia cięcie różnych materiałów, m.in. papieru, folii, tworzyw sztucznych oraz włóknin. Efektem działania bobiniarki jest mechaniczne rozcinanie materiału zwiniętego w rolę (tzw. rolkę-matkę) na wstęgi o różnej szerokości i nawijanie ich na rolki o często mniejszej średnicy. Cięcie materiałów jest możliwe dzięki zastosowaniu noży krążkowych lub żyletkowych. Głównymi parametrami procesu nawijania są prędkość liniowa oraz siła naciągu, które można płynnie regulować. Bobiniarka przewijarka znajduje zastosowanie przede wszystkim w przemyśle papierniczym, drukarskim i opakowalnictwie. Bobiniarki wykorzystywane są też w farmacji, meblarstwie oraz motoryzacji, gdzie przetwarzane są papier, tektura oraz różnego typu folie.

Ze względu na rodzaj ciętego materiału możemy wyróżnić: bobiniarki do folii, bobiniarki do papieru oraz bobiniarki do włókniny.

W naszej ofercie w zależności od wyposażenia oraz stopnia automatyzacji wyróżniamy serię maszyn STANDARD i ADVANCED.

Bobiniarki serii STANDARD dedykowane są do cięcia materiałów niewymagających stosowania dodatkowych systemów wspomagających. Kompaktowa konstrukcja pozwala na uzyskanie pełnej użyteczności przy niewielkim gabarycie maszyny.

Bobiniarka (bobiniarko-przewijarka) serii Advanced  przeznaczona do materiałów nierozciągliwych typu folie PCV, Alu jak również papieru. Kompaktowa konstrukcja pozwala na uzyskanie maksymalnej użyteczności przy małym gabarycie maszyny. Dedykowana maksymalna prędkość to 100m/min.

Bobiniarki serii ADVANCED przeznaczone są do wysoce wydajnego cięcia i przewijania wymagających materiałów. Maszyny wyposażane są m.in. w systemy prowadzenia oraz precyzyjnej kontroli naciągu wstęgi, systemy automatycznego rozstawiania noży, dejonizatory, pneumatyczne dociski nawijaków oraz wiele innych elementów zwiększających funkcjonalność urządzenia.

Bobiniarka (bobiniarko przewijarka) serii Advanced przeznaczona do materiałów wymagających dodatkowego wyposażenia w postaci: wałów frykcyjnych, wałów bananowych, docisków nawijaka, nip rolla, systemu odprowadzania skrajnego cięcia.. Dedykowana maksymalna prędkość to 300m/min.

Bobiniarka wyposażona jest w systemy prowadzenia wstęgi – układ kontroli brzegu materiału, automatycznej kontroli naciągu, systemy odkroju krawędzi folii (nawijakowe lub pneumatyczne zbieranie odpadu), dejonizatory zapewniające odprowadzenie ładunków elektrycznych oraz dociski pneumatyczne nawijaków.

W przypadku bobiniarki do folii oraz papieru mocowanie materiału może odbywać się za pomocą uchwytów szybkomocujących i wałów rozprężnych, stożków a także czopów pneumatycznych lub mechanicznych aktywowanych siłą boczną. Pobieranie oraz odbiór bel materiału z maszyny może odbywać z zastosowaniem systemów elektrycznych bądź hydraulicznych. Bobiniarki w standardzie wyposażone są w laserowe wskaźniki pozycji noży i gilz co przy manualnym ustawianiu znacząco usprawnia cały proces. W zależności od przetwarzanego materiału w bobiniarkach stosowane są systemy cięcia nożycowego, żyletkowego bądź bruzdowego(gniotącego). Jako producent bobiniarek dopuszczamy również możliwość zastosowania hydraulicznego pobierania i odbioru bel materiału z maszyny.

Produkowane przez nas bobiniarki cechuje precyzyjność, wydajność i najwyższa jakość wykonania. Maszyny wyposażone są w łatwy w obsłudze panel sterowania. Nad całością procesu czuwa automatyka Siemens zapewniająca niezawodność, dzięki czemu bobiniarka jest maszyną bezpieczną i łatwą w obsłudze.

Dane techniczne:

 • Szerokość robocza: 600-2600 [mm]
 • Max masa materiału: 3000 [kg]
 • Max średnica materiału: 2000 [mm]
 • Hamulce: pneumatyczne– RENOVA lub napędy elektryczne z odzyskiem energii
 • Uchwyty: wał rozprężny/tamboru, czopy pneumatyczne/mechaniczne, stożki
 • Kontrola napięcia wstęgi: Automatyczna – proporcjonalna/tensometry/ tańczący wałek
 • Prowadzenie wstęgi: automatyczne– w oparciu o czujnik ultradźwiękowy lub optyczny
 • Hydrauliczne podnoszenie beli: za pomocą pulpitu sterowniczego
 • System cięcia: nożycowy/żyletkowy/gniotący
 • Pozycjonowanie noży: ręczne lub automatyczne
 • Wskaźniki laserowe- pozycjonowanie materiału, noży i gilz
 • Panel dotykowy: SIEMENS – KTP700

Możliwe jest wykonanie maszyny według indywidualnych wymagań klienta.

Bobiniarka – gdzie kupić?

Największe atuty bobiniarki to szeroki zakres możliwych konfiguracji pracy urządzenia i dostosowanie do przetwarzania wielu materiałów – sprawdzi się do obróbki papieru, folii opakowaniowych, folii termokurczliwych, aluminium, włóknin, laminatów oraz materiałów technicznych. Najczęściej kupowane są maszyny o kompaktowych kształtach, które zmieszczą się nawet na mniejszych powierzchniach użytkowych. Dużym atutem funkcjonalnych urządzeń jest także panel sterowania oraz precyzyjny układ kontroli napięcia wstęgi. Jeśli zamierzasz kupić bobiniarkę, skontaktuj się z nami. Zaprojektujemy i zbudujemy bobiniarkę dostosowaną do specyfiki Twojej działalności.

Zadzwoń lub napisz i dowiedz się więcej:

Nasze standardowe produkty to:

 • bobiniarka do papieru
 • bobiniarka do folii
 • bobiniarka do włókniny, laminatu, z funkcją perforatora
 • przewijarka do papieru i folii
 • odwijak do papieru
 • odwijak do folii

Bobiniarka do papieru

jest urządzeniem przeznaczonym do cięcia wzdłużnego papieru nawiniętego na tzw. bębny, czyli duże role. Działanie tego urządzenia polega na mechanicznym cięciu materiału z rolki głównej, na wstęgi o odmiennych parametrach i nawijanie ich na mniejsze rolki- bobiny. Jest to maszyna przemysłowa, która jest stosowana przede wszystkim w branży papierniczej, drukarskiej oraz w przemyśle opakowaniowym.

Jak działa bobiniarka do papieru? To urządzenie, które pozwala na nawijanie papieru na rolki o różnych rozmiarach i grubościach. Bobiniarka do papieru jest niezbędna w przemyśle papierniczym, gdzie produkuje się papier toaletowy, ręczniki papierowe, gazety i wiele innych rodzajów papieru. Bobiniarka do papieru to prawdziwy cud techniki! Nie zwlekaj i zamów już dziś bobiniarkę do papieru dostosowaną do Twojej produkcji!

Bobiniarka do folii

jest urządzeniem przeznaczonym do cięcia folii w rolach. Bobiniarka do folii jest wyposażona w mechanizm tnący w postaci noży żyletkowych, które umożliwiają uzyskanie czystych krawędzi. Jest to maszyna przemysłowa, która jest stosowana przede wszystkim w branży opakowaniowej.

Czy szukasz bobiniarki do folii, która zapewni Ci szybkość, dokładność i wygodę? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie! Nasza bobiniarka do folii produkowana na indywidualne zamówienie jest wyposażona w nowoczesny system sterowania, który umożliwia regulację prędkości, napięcia i szerokości nawijania. Możesz też łatwo zmieniać rolki folii dzięki prostemu mechanizmowi zaciskowemu.

Bobiniarki umożliwiają szybkie i precyzyjne cięcie, rozwijanie oraz nawijanie arkuszy folii lub papieru, co pozwala na oszczędność czasu i materiału oraz zwiększa wydajność procesów produkcyjnych. Wyposażone są także w różne systemy, takie jak system cięcia, systemy prowadzenia wstęgi, systemy odkroju krawędzi, dociski pneumatyczne, które pozwala na uzyskanie wysokiej jakości gotowych bębnów. Folie, które są produkowane za pomocą bobiniarki są następnie stosowane do produkcji opakowań, folii stretch, folii termokurczliwej, folii barierowej, folii do pakowania produktów przemysłowych itp. Mogą również być używane do nawijania papieru, takiego jak papier toaletowy, papier kuchenny i papierowa torba.

Maszyny te mogą być wyposażone w różnego rodzaju systemy kontroli i regulacji, które pozwalają na precyzyjne nawijanie folii i papieru oraz automatyczne wykrywanie błędów. Dzięki temu, zapewniają one wysoką jakość nawijania i cięcia i minimalizują ryzyko błędów. Mogą być również wyposażone w układ recyrkulacji, który pozwala na odzyskiwanie i ponowne użycie odpadów. Dzięki temu, rozwiązaniu tego typu maszyny są bardziej ekologiczne i ekonomiczne.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, wsparciu technicznemu oraz wysokiej jakości, nasze bobiniarki pozwalają na produkcję o najwyższej jakości, dostarczając Klientom bezpieczeństwo i niezawodność. Zapewniają nie tylko wysoką jakość nawijania i cięcia, ale również szybkość i wydajność. Są one projektowane tak, aby spełnić potrzeby klientów z różnych branż, dostarczając im niezawodne, trwałe i wydajne rozwiązania.

Nasze maszyny są dostępne w różnych rozmiarach, mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.
Jeśli masz jakieś pytania dotyczące naszych bobiniarek, prosimy o kontakt z naszym zespołem.

Nie zwlekaj i zamów już dziś nową bobiniarkę! To najlepsza inwestycja, jaką możesz zrobić dla swojej firmy! Zaufaj nam i dołącz do grona zadowolonych klientów, którzy cieszą się z wysokiej jakości i niezawodności maszyn Nevotech!

Menu